Komponist, musiker, sanger og underholdningsartist, f. 16.01.1961 i Mosterhamn, Bømlo i Hordaland. Sivertsen er stort sett selvlært som musiker, men har i perioder studert gitar hos Torbjörn Wiberg og Arild Hansson, og komposisjon med Magnar Åm. Sivertsen har arbeidet innen mange genre, og allerede i 1984 ble hans første symfoni oppført av Oslo Filharmoniske Orkester som også uroppførte hans symfoni nr. 2: Timeglasset og Morgonstjerna i 1989. Han har skrevet musikk på bestilling fra NRK, Rikskonsertene, Nye Carte Blanche og Trondheim symfoniorkester. I 2004 ble hans Requiem uroppført med norsk messetekst i Grieghallen av Bergen Filharmoniske Orkester, forsterket med solister og jazzgruppe.
I 1990 ble han introdusert for Mike Mainieri av ►Bendik Hofseth, som den gang spilte sammen med Mainieri i Steps Ahead. De deltar begge på debutplaten hans Flo (1990). Tre år senere spilte Mainieri på Sivertsens CD Remembering North. Michael Brecker er også med på denne platen, som fikk en meget god mottagelse både nasjonalt og internasjonalt. One Day In October har også et kremlag av musikere, Brecker og Mainieri er med, i tillegg til bl.a. John Patitucci på bass og Peter Erskine på trommer. De spiller bl.a. «Våren» av Edvard Grieg. På Draumespor synger han «Den fyrste song» i duett med ►Bjørn Eidsvåg.
Et meget omtalt forhold til sangeren og artisten ►Herborg Kråkevik resulterte i en fire år lang kabaretperiode, med kjempesuksess, her fikk Sivertsen utfolde sine talenter som komiker. Bruddet mellom de to resulterte i flere betraktninger fra Sivertsens side, som på CD-en Blod & Bensin (2000).
Den musikalsk uberegnelige Sivertsen har også servert publikum 12 av våre mest kjente bedehussanger på CD-en Melk og honning fra 1998, som bømling kjenner han disse sangene fra barnsben av.

Ballade video: Signaler fra det ytre rom
Ekstra stor utgave med Anne Sandøy, Misty Coast, Oakland Rain. Luke Elliot, Lonely Crowd, Geir Sundstøl, Thea Wang, Tomora, Marqide, Ea Othilde, Les Faux Coupes og Vreid.

Warner, Sony og Universal har inngått KI-avtaler: Hva betyr det for norske musikere?
INNLEGG: Skal det etableres et rettferdig og bærekraftig system må det skje gjennom tydelige europeiske rammer. Kollektiv forvaltning sikrer samtykke og rimelig vederlag for alle musikkskapere, ikke bare de med store amerikanske forlagsavtaler, skriver Willy Martinsen i Tono.

Idyllen slår sprekker
Bitter strid mellom eierne av Idyllfestivalen i Fredrikstad, som møtes i Oslo tingrett denne uken.

Dette sier kunnskapsdepartementet om musikk hos lærere
Regjeringsutvalget vil ha musikk tilbake i lærernes obligatoriske utdanning.

– Musikk i skolefagene er en underutnytta ressurs
Regjeringsutvalget vil ha musikk tilbake i lærernes obligatoriske utdanning.

Med Tuvaband ned under vannskorpa
2025 ble det store drømmepopåret. Bli med ut å svømme, i Tuvas klang!












































